Hemen Teklif Al
Hemen Şimdi Ara
Ankara Canvas Tablo

Ankara Canvas Tablo

Ankara canvas tablo, kumaş üstüne yüksek çözünürlüklü resimlerin elektronik baskı makineleri tarafından basılması işlemine denilmektedir. Fransızca toile (tuval) olan kelimenin bizdeki karşılığı kanvastır. Yani sanat dilinde sıkça karşılaşılan tuval ve kanvas kelimeleri aynı anlama gelmektedir. Dijital baskı tekniklerinin gelişmesi ile birlikte tuval bezi üzerine baskı yapılmaya başlanmıştır. Eskiden çok pahalı olan ve ancak elit bir kesimin ulaşabildiği tablolar bu sayede her kesimden insanın alabileceği fiyatlarda üretilmeye başlanmıştır.

Ankara Canvas Tablo Nasıl Üretilir?

Yüksek çözünürlüklü fotoğraflar ya da görseller dijital baskı makineleri tarafından püskürtme yöntemi ile tuval kağıdına basılır. Bu noktada basılan boyanın ve tuval kağıdının kalitesi oldukça önem kazanmaktadır. Daha sonra ankara canvas tablo yapabilmek için ağaç iskeletlerle çerçeve oluşturulur. Oluşturulan iskeletin üzerine kanvas bezi gerdirilerek zımbalanır. Bu noktada da kanvas tabloyu zımbalayan kişinin ustalığı çok önemlidir. Kötü bir zımbalama yapılması halinde kanvas tablo üzerinde buruşukluklar oluşacaktır bu da tablonuzu kötü gösterecektir.

Önemli Noktalar Nelerdir?

Evlerin ya da işyerlerinin dekorasyonu açısından oldukça güzel görüntüler oluşturulmasını sağlayan canvas tabloların üretiminde önemli olan noktalara gelecek olursak.

İskeletin sağlam olması:  canvas tabloların uzun ömürlü olması ve çarpmalara karşı dayanıklı bir yapıda olmasını sağlacak olan tabloların iskeletleridir.

Tuval Bezi : Tuval bezi seçimi oldukça önemlidir kanvas üzerinde gerdirilen tuval bezlerinin kaliteli olmaması halinde gerdirme sırasında yırtılma ve aşırı esneme olmasından dolayı görsellerin bozulması gibi durumlar oluşabilmektedir

Boya : Boya kalitesi resim ya da görsellerin renklerinin tam çıkması ve zamanla solmaması açısından çok önemlidir.

İşçilik : Daha önce de belirttiğimiz gibi kötü bir işçilik ile oluşturulan  tabloların üzerinde buruşukluklar oluşur ve bu duvarda asılı duran bir tablo için istenmeyen bir görüntüdür

 

Ankara’da bulunan reklam firmamızda canvas tablo imalatı yapmaktayız,
Canvas tablo üretimini isterseniz kendi resminizi isterseniz kendi model veya çalışmalarınızı basabiliyoruz. Canvas tablo üretimi kendi bünyemizde aynı gün içerisinde yapıp teslim edebilmekteyiz, firmamızda tablo üretimi dışında bir çok baskı hizmeti vermekteyiz. Duvar Kaplama işlemleri, araç giydirme, ışıklı ve ışıksız tabela üretimi, acil kaşe, kartvizit, broşür baskıları, katalog baskıları yapılmaktadır.

Benzer Gönderiler

bir yorum bırakın

Yorum yapmak için giriş yapmış olmanız gerekir.