Hemen Teklif Al
Hemen Şimdi Ara
İnşaat Tabelası
ankara tabela, inşaat proje tabelaları,

İnşaat Tabelası

İnşaat tabelası, kullanım amacı olarak yapılan inşaatın bilgilerini insanlara göstermeye yaramaktadır. Tabelanın üzerinde bulunan bu bilgiler, ilgili kişilere ve insanlara görsel olarak aktarmaya yarar. Ayrıca bu tabelanın üzerinde inşaatı hangi firmanın üstlendiğinin bilgileri de yer almaktadır. Bunun yanı sıra çalışan mühendis ve mimar ekibi, arsanın tüm parsel bilgileri ve inşaat kurulumuna ait yasal izinlerin bilgileri de tabela üzerinde sunulmaktadır.

İnşaat Tabelası Nedir ?

Tabelalar, çeşitlilik bakımından birçok farklı dalda incelenmektedir. Bu tabelalar arasında en çok tercih edilenlerin başında inşaat tabelası gelir. Bu tabela, genel olarak inşaatın yapıldığı arsanın girişlerinde ya da üzerlerinde kullanılır. Üst kısımlarda kullanılan tabelalar genellikle ışıklı ve büyük boyutludur. Daha çok ‘’lüks inşaat’’ diye tabir edilen yerlerde rastlamamız mümkündür.

İnşaat Tabelasının Özellikleri Nelerdir ?

İnşaat tabelası da, tıpkı diğer tabelalar gibi kendine özgü özellikleri taşımaktadır. Bu özellikler kullanılacağı yere göre farklılık gösterir ve verilen siparişe göre üretilir. Boyut ve renklerde değişiklikler müşteri talebi doğrultusunda hazırlanır. Ancak ürün malzeme kalitesi her daim ayıdır. Çünkü biz; ilk tabela üretimine başladığımızdan beri aynı şekil kaliteli malzemelerle ürettik, bu şekilde üretmeye de devam edeceğiz. Tabelaların bütün genel özellik farkları şu şekildedir;

  • Siparişte yazan boyuta göre üretilir.
  • Renk farklılıkları siparişte seçilen tercihe göre belirlenir.
  • İsteğe göre aydınlatma işlemi uygulanabilir.
  • Dış mekânlarda kullanılmaya uygundur.
  • İsteğe göre ayaklı ya da ayaksız olarak yapılır.
  • Baskı tekniği sayesinde kötü hava şartlarında da kullanılmaya elverişlidir.
  • Folyo veya branda gibi çeşitli yüzeylere göre baskı yapılabilir.

 

İnşaat alanında hassas ve dış şartlara dayanıklı olmayan malzemeler tercih edilmez. Bu yüzden sağlam malzemelerden yapılması gereken İnşaat tabelaları henüz bitmemiş olan yapılarınızın reklamını yapmak açısından da çok önemlidir. İstediğiniz her türlü tasarımda ve şekilde oluşturulabilen tabelalar kurumsallığınızı yansıtarak müşterilerinizi etkileyecektir . İsteğe bağlı olarak metal iskelete ya da tahta levhalar üzerine yapılabilen inşaat tabelaları güneş ışınlarından kolayca etklenip deforme olmayan dijital baskı teknikleri ile üretilir. Genellikle folyo kesim kullanılarak kurulan inşaat tabelaları aynı zamanda istediğiniz renkleri ve rembolleri kullanmanıza da olanak sağlar.