Hemen Teklif Al
Hemen Şimdi Ara

İnşaat Tabelası

inşaat tabelası,ankara inşaat proje tabelaları, ankara inşaat tabela, ankara kutu harf, ankara reklam tabela, proje tabelasi imalatı

İnşaat Tabelası

İnşaat tabelası, kullanım amacı olarak yapılan inşaatın bilgilerini insanlara göstermeye yaramaktadır. Tabelanın üzerinde bulunan bu bilgiler, ilgili kişilere ve insanlara görsel olarak aktarmaya yarar. Ayrıca bu tabelanın üzerinde inşaatı hangi firmanın üstlendiğinin bilgileri de yer almaktadır. Bunun yanı sıra çalışan mühendis ve mimar ekibi, arsanın tüm parsel bilgileri ve inşaat kurulumuna ait yasal izinlerin bilgileri de tabela üzerinde sunulmaktadır.

 

İnşaat Tabelası ANKARA

Tabelalar, çeşitlilik bakımından birçok farklı dalda incelenmektedir. Bu tabelalar arasında en çok tercih edilenlerin başında inşaat tabelası gelir. Bu tabela, genel olarak inşaatın yapıldığı arsanın girişlerinde ya da üzerlerinde kullanılır. Üst kısımlarda kullanılan tabelalar genellikle ışıklı ve büyük boyutludur. Daha çok ‘’lüks inşaat’’ diye tabir edilen yerlerde rastlamamız mümkündür.

İnşaat Tabelasının Özellikleri

İnşaat tabelası da, tıpkı diğer tabelalar gibi kendine özgü özellikleri taşımaktadır. Bu özellikler kullanılacağı yere göre farklılık gösterir ve verilen siparişe göre üretilir. Boyut ve renklerde değişiklikler müşteri talebi doğrultusunda hazırlanır. Ancak ürün malzeme kalitesi her daim ayıdır. Çünkü biz; ilk tabela üretimine başladığımızdan beri aynı şekil kaliteli malzemelerle ürettik, bu şekilde üretmeye de devam edeceğiz. Tabelaların bütün genel özellik farkları şu şekildedir;

  • Siparişte yazan boyuta göre üretilir.
  • Renk farklılıkları siparişte seçilen tercihe göre belirlenir.
  • İsteğe göre aydınlatma işlemi uygulanabilir.
  • Dış mekânlarda kullanılmaya uygundur.
  • İsteğe göre ayaklı ya da ayaksız olarak yapılır.
  • Baskı tekniği sayesinde kötü hava şartlarında da kullanılmaya elverişlidir.
  • Folyo veya branda gibi çeşitli yüzeylere göre baskı yapılabilir.

ANKARA TABELA

İnşaat önlerinde o inşaata ait tüm bilgilerin yazılı olduğu tabelalar bulunmaktadır. Bu noktada, hemen her alanda olduğu gibi, isteğe uygun çözümler geliştirmek mümkün. Örneğin, büyük şantiyelerin önünde bulunan tabelaların aşırı sağlam yapısı gözlerden kaçmamaktadır. Büyük metal karkas üzerine vinil germe yöntemiyle yapılan uygulamalar bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, plastik zemin üzerine folyo kesim usulüyle uygulama yapılmaktadır. Ayrıca, metal, plastik veya vinil zemine, müşteri isteğine uygun olarak folyo ya da dijital baskı yoluyla da müşteri memnuniyetine uyumlu olacak şekilde tabelatasarlanmaktadır. Burada önemli olan inşaat firmasının kendi markasını ne şekilde yansıtmak istediğidir. Buna bağlı olarak uygulama farklılık arz etmektedir. Değişik model, değişik ebatlarda uygulamalar yapılmakta olup, en doğru olan uygulamayı, işin ehli kişilerle istişare yoluyla bulmak son derece mantıklıdır. Bu sayede şantiye için künye bilgilerinin yazılı olacağı levhalar en uygun maliyetle ve en doğru şeklide yapılmış olacaktır.

İnşaat Tabelasının Kullanım Amacı

İnşaat tabelası, inşaat veya arsada bulunan yapı çalışmalarını anlatan bilgileri taşır. Tabelanın içerisinde yasal izin, yapı denetimi, inşaatın sorumlu olduğu inşaat firmasının logosu ve mühendis bilgileri vb. bilgiler bulunmaktadır. Üretimden önce profesyonel ekibimiz tarafından bilgisayar programları vasıtasıyla bir örnek çalışma üretilir. Hemen ardından uygun görüldüğü takdir de tabelanın hangi malzemeler ile üretileceğine karar verilir. Sıradan firmalarda kalitesiz malzemeler kullanılır ve hava şartları gibi etkenlerden tabelalar bir süre sonra hasar görmeye başlar. Biz gerek boya, gerek işçilik, gerekse kaliteli malzemelerimizden ödün vermiyoruz. Bu kararımızla yola çıktığımız için, her zaman siz değerli müşterilerimizin memnuniyetiyle karşılaştık.

 

 

Benzer Gönderiler