Hemen Teklif Al
Hemen Şimdi Ara
Cam Kaplama

Cam Kaplama

Cam kaplama günlük hayatımızda birçok yerde karşımıza çıkan bir kaplama türüdür. Bir diğer adıyla ise anti-refle kaplama olarak tabir edilir. Optik camlara, fotoğraf makinelerinin objektiflerine, araçların camlarına, evde kullanılan camlara, mobil cihaz ekranlarına ve saatler de dâhil olmak üzere günümüzde kullandığımız pek çok şeyde karşımıza çıkmaktadır.

Anti refle kaplamalar ilk olarak 1935 yılında kullanılmaya başlanmıştır. Hatta bu camlar, II. Dünya Savaşı sırasında Alman uçaklarında kullanılmıştır. O dönemde savaştaki amacı ise, harita oluşturmaktan geçiyordu. Yani kısacası Alman hükümet yetkilileri, Alman uçaklarının belirli bir yüksekte seyir halinde iken, çektikleri fotoğrafların net olmadıklarını fark ettiler. Daha sonra kullandıkları bu teknoloji ile çektikleri görüntülere netlik kazandırmış oldular.

Cam Kaplama Avantajları Nelerdir?

Günümüzde ve geçmişimizde cam kaplamanın avantajlarından bahsetmeye kalksak bu konunun çok uzayacağının farkındayız. Biz kısaca belirgin avantajlarından bahsedelim;

  • Kaliteli bir görüntü sağlar
  • Camı etkileyen yansımaları önler
  • Yansımayı engellediği için daha net ve keskin bir görüntü oluşur ve hayalet görüntüler ortadan kalkmış olur
  • Kolay temizlenir
  • Suyun cam yüzeyinde kalmasını engeller

Sert Kaplama Nedir?

Cam kaplamalar içerisinde sert kaplama çeşidi de oldukça önemli bir detaydır. Özellikle plastik camlar (organik camlar) için kesinlikle sert bir kaplama işleminden geçmesi gerekmektedir. Plastik camlar kullanım açısından iyi olsalar da, kırılganlık açısından zayıf malzemeler ile üretilmektedixr. Kullandığınız camların dayanıklılığı açısından sert kaplamayı da tercih etmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Cam Kaplamalar Güneş Gözlüğünde Ne İşe Yarar?

Cam kaplama işleminin, güneş gözlüklerinde uygulanan versiyonunda dikkat edilmesi gereken bir kural bulunmaktadır. Özellikle bu kural, numaralı güneş gözlüğü kullanan kişilerin dikkatini çekmektedir. Kullandıkları camın dış yüzeyine kesinlikle anti-refle atılmamalıdır. Çünkü bizler, güneş gözlüklerini güneşten korunma amacıyla kullanırız. Oysaki cam kaplama sırasında güneş gözlüğünün dış yüzeyine atılan anti-refle işlemi, cama giren ışığın artmasına sebep olur. Bu da kullandığımız güneş gözlüğünün amacına ters orantıdadır.

Bizler güneş gözlüğü cam kaplamanın işleminde bu kuralı bildiğimiz için, işlemi gözlüğün iç cam yüzeyine uygularız. Bu sayede arkadan gelen ışınların gözünüzü rahatsız etmemesini ve kaliteli görüşler elde etmenizi sağlarız.

Cam Kaplamaların alternatif kullanım alanları nelerdir ?

Diğer işlerimizde olduğu gibi, cam kaplamaları üretim işlemimizde de büyük bir önemle çalışıyor, verdiğimiz kaliteli hizmetin haklı gururunu yaşamaya devam ediyoruz. Püskürtme, elektro çökelme, kimyasal kaplama, dönüşüm kaplaması, kimyasal buhar kaplama, buhar depolaması, fiziksel buhar birikimi ve plazma büyümesi kimyasal buhar birikimi gibi kaliteli tekniklerle çalışıyoruz. Siz değerli misafirlerimizin isteği doğrultusunda cam kaplama işlemine merhaba diyoruz.

Diğer işlerimizde de olduğu gibi profesyonel ekibimiz ile ilk etapta tasarım işlemini gözden geçiriyoruz. Hemen ardından siparişin içeriğine göre uygun şartlar altında kısa sürede üretime koyuluyoruz ve en kısa sürede cam kaplama siparişinizi sizlere ulaştırıyoruz.

 

 

 

 

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.