Hemen Teklif Al
Hemen Şimdi Ara
Yol Tabelaları
ankara tabela, inşaat proje tabelaları

Yol Tabelaları

Yol Tabelaları çözümlerinde, farklı tarzlar sunularak öne çıkması da beklenmektedir. Eksikliğinde sorunların çıkmaması için önlem niteliği aranmalıdır. Dikkati üzerinde toplamasına yönelik tasarım stratejileri uygulanmalıdır. Verilmek istenilen uyarının, doğrudan ve net verilmesi esası gözetilmelidir. Akıllarda oluşabilecek en küçük şüphe bile yanlış hamle uygulanmasına yol açacağından, bazı durumlarda istenilmeyen sonuçları ortaya çıkaracaktır. Bu nedenle tabela boyutlarının, bakış açısı odağında üretilmesi esastır. Aksi senaryolarda gözden kaçabilecek uyarılar, olumsuz ve istenilmeyen durumlara yol açacaktır. Bu anlamda tamamen kullanıcı odaklı üretilmesi gerekmektedir. Bütün kriterler sağlandığı takdirde, kullanıcıların ulaşım kolaylıkları sağlanacak ve aradıklarını bulmakta zorlanmayacaktırlar. Alışma sürecinde kılavuzluk yürütecek materyaller, sonrasında güven duygusunun oluşmasını da sağlayacaktır.

Yol Tabelalarının Önemi Nedir ?

Yaşam alanlarında yayalar ve araçlar fark etmeksizin Yol Tabelaları büyük önem göstermektedir. Çünkü insanlar, ulaşacakları adreslere kolayca gidebilmeyi umarlar. Bu materyaller edinildiğinde, kolay ulaşım misyonunu gerçekleştirmeye katkıda bulunurlar. Kurumların ve AVM’lerin sıklıkla tercih ettikleri bu materyaller, gereksinimlere göre değişmektedir. Bazı işaretlerin uluslararası standartlar dahilinde kullanılması söz konusu olduğundan, ilgili yönetmeliklerle uyumu gözetilmektedir. Bazı durumlarda da tamamen özel ihtiyaçlara yönelik yönlendirme materyallerine ihtiyaç duyulmaktadır. Firmamız her iki durumda da hizmet desteği sunmaktadır. Bu tip projelerde ana esas dikkat çekmek üzerine kuruludur. Çünkü, yaşanabilecek aksaklıkların, önüne geçebilmek adına muazzam bir gereksinimdir. Ürün ya da hizmete ulaşmak isteyen kişilerin, bunun öncesinde morallerinin en yüksek seviyelerde olması, satış performansı adına önemlidir.

Ankara Tabela Firmalarının dikkat etmesi gerekenler nelerdir?

Her ne kadar küçük materyallerin etkisinin gözetilemeyeceği düşünülse de Yol Tabelaları tasarımında aşırı büyüğe de kaçılmamalıdır. Çünkü büyüyen yapı okunabilirlik kalitesini azaltacağından, hareket halinde verilmek istenilen uyarının algılanmasını zorlaştıracaktır. Bütün bunlara mahal vermemek adına firmamızla çalışmanız, ebatlar konusunda profesyonel yardım almanızı sağlayacaktır. Uyarılarınız kayıt altına alınıp, standartlar dahilinde ihtiyacınızı karşılayacak ürünler üretilecektir. Ürünlerin üretiminde standartların üzerinde malzeme kalitesine sahip materyaller kullanılacaktır. Bu sayede yıllar sürecek kullanım konforuna sahip olmanız amaçlanacaktır. Bu tür tabelaların çok sık değiştirilmeleri söz konusu olmadığından, uzun vadede bakıldığında isabetli bir karardır.

Yönlendirme Tabelası nedir?

Dış mekanlarda kullanılacak Yol Tabelaları iç mekanlara göre biraz daha büyük ve dayanıklı olmaktadır. Dolayısıyla dış faktörlere karşı dayanıklı yapıya sahip olması esası, kullanım konforu sağlayacak ve işaretlerin kolay bir şekilde bütünlüğünü korumasına katkıda bulunacaktır. Sonrasında ortaya çıkacak olumsuzlukları engellemek ve tekrar tekrar aynı materyallerin üretimine harcama yapmak, önemli bir durumdur. Özellikle iskelet sistemi oturtulacağı durumlarda, tam anlamıyla sağlam olduğundan ve dengede durduğundan emin olunmalıdır. Üzerine kullanılacak boyaların su bazlı olması yağmur ve kar gibi etkileri sıfıra indirgeyecektir. Tek taraflı tasarımların yanında, çift taraflı tasarımlara da imkân tanınmaktadır.  Müşteri talepleri doğrultusunda, verilmesi gereken mesajların verilebilecek en izole şekilde yansıtılması sağlanacaktır. Ayrıca dışarıdan bakıldığında iş disiplininize yönelik olumlu yargılara varılmasında önem arz edecektir.