Hemen Teklif Al
Hemen Şimdi Ara
Pleksglass tabela
Tabela imalatı, tasarım, Ostim, Reklam, Led, Işıklı, Tabela, Totem, Cephe, Ankara Tabela, Tabela Ankara, Cnc Kesim, Mdf kesim, Kutu Harf, Krom Harf, Paslanmaz Harf, 333 Reklam, Ankara tabela reklam, reklam ankara, ankara reklam, dijital baskı,tabela ankara,pleksi tabela,pleksglass tabela

Pleksglass tabela

Pleksglass tabela sektörde cam tabela olarak bilinir. Kısaca pleksi denir ve akrilik cam, saydam camlardan yapılır. Pleksglass tabela, camın daha hafif ve dayanıklı versiyonudur. Bu nedenle camın bir alternatifi olarak piyasaya sürülmüştür. Pleksglass tabela, saydam veya yarı saydam olarak karşınıza çıkabilir. Ayrıca pleksglass tabela çok zengin bir renk skalasına sahiptir. Bu nedenle oldukça hoş bir görünüm kazanmaktadır. Piyasa üzerinde bu özellikleri sayesinde popüler bir tabeladır. Pleksglass tabela, istenirse ışıklı veya ışıksız olarak üretilebilir. Ayrıca parlak ve mat üretim seçenekleri bulunur. Bu nedenle iş yerinizin şık bir görünüm kazanmasını istiyorsanız pleksi tabelaları yaptırarak hoş bir görünüm katabilirsiniz. Pleksi tabelalar, koyacağınız yeri profesyonel ve kendine özgü tarz sahibi olarak gösterebilir.

Pleksglass Tabela Özellikleri ve Kulanım Alanları?

Pleksiler malzeme olarak hafiftir. Camın alternatifi olarak üretildiğinden oldukça dayanıklı bir malzemeden yapılır. Herhangi bir dekore ederken kullanılabilir. Kullanım alanı çok  yaygındır ve oldukça popüler bir üründür. İş yerlerinin asma tavanlarında kullanılan led lambalarda bulunan bir malzemedir. Pleksi tabelanın renkli, renksiz, ışıklı veya ışıksız seçenekleri bulunmaktadır. Böylelikle her türlü mekana uygun bir görünüm elde edilebilmektedir. Pleksglass tabelalar, plastik olması nedeniyle hafiftir. Hafif olmasının yanında üzerinde delme işlemleri yapılabilir. Delme işlemlerini yapmadan önce kesin olarak nereye koyacağınızı belirlemeniz gerekmektedir. Pleksi tabelalar farklı ölçülerde ve düz bir levha şeklinde bulunur. Bu levhalara 120 dereceye kadar ısı verilerek şekil alması sağlanmaktadır. Oldukça büyük olmasının yanında plastik olması nedeniyle fiyatları oldukça uygundur.

  • Dekorasyon işlerinde
  • Aydınlatma alanlarında
  • Reklam sektöründe
  • Merdiven korkuluklarında
  • Ölçü aletlerinde
  • Eczane sektöründe
  • Masa ayaklarında

Ve aksesuar üzerinde kullanılmaktadır.

Pleksi Tabela Ankara Nedir ?

Pleksi tabelalar bulunduğu konum dolayısıyla daha çok ışıklı olarak tercih edilmektedir. Işıklı modellerinin yanı sıra ışıksız olarak da tercih edilen modelleri bulunmaktadır. Işıklı olarak yapılan tabelalar daha çok göze çarptığı için daha fazla tercih edilmektedir. Ayrıca pleksi tabelalar mat veya parlak olarak üretimi yapılabilir ürünlerdir. Genellikle iş yerlerinde kullanılır ve zevke göre seçim yapılabilir. Pleksi tabelaları seçerken dikkat etmeniz en önemli unsur renk uyumu olmalıdır. Tabelanızda kullanacağınız renkler mekanınızın renk uyumuna eşlik etmelidir. Örnek olarak daha çok sarı fontunda olan bir mekanda turuncu bir tabela kullanmanız görüntü kirliliğine yol açabilir. Bu nedenle daha çok nötr renkleri veya koyu renkleri tercih ederek uyum yakalayabilirsiniz. Bu seçimlerin yanı sıra parlak renkleri kullanarak mekanınızı bol ışıkla parlayan bir renk şölenine dönüştürebilirsiniz.  Bunun için pleksi tabela yapan tabelacılara başvurmadan önce daha önce yaptığı tabelalar için referans alabilirsiniz. Verdiğiniz ve anlattığınız sipariş ile uyumsuz bir tabela gelmemesi adına bir tabelacı bulmanız gerekmektedir. Tabelacıyı bulduktan sonra parlak, mat, renkli, renksiz, ışıklı veya ışıksız seçiminizi detayları ile birlikte konuşarak yaptırabilirsiniz.

Related Posts