Hemen Teklif Al
Hemen Şimdi Ara
Polikarbon tabela

Polikarbon tabela

Polikarbon tabela, Türkiye’de bulunan birçok firma tarafından tercih edilmektedir. Tercih edilme nedeni ise uygun fiyatlı olmasıdır. Uygun fiyatlı olarak polikarbon tabela sahibi olabilmek mümkündür. Tabela modelleri arasında ışıklı olarak yaptırabileceğiniz en uygun tabela modelidir. Polikarbon tabela ışıksız olarak da yapılabilir. Polikarbon tabelalar şeffaf plastikten oluşmaktadır. Şeffaf plastikten oluşmasının sebebi ışık geçirgenliğinin yüksek olmasının sağlanmasıdır.

Polikarbon Tabela Nasıl Yapılır?

Polikarbon tabela yapımı diğer tabelalara nazaran daha zordur. Polikarbon tabelada ışık geçirgenliğinin fazla olması şarttır. Işık geçirgenliği fazla olursa daha şık ve güzel bir görünüm elde edilecektir. Polikarbon tabelanın kenarları alüminyum paneldir. Zeminin üstüne yapıştırılan folyo yazılar ile birlikte üretimi gerçekleşir. Polikarbon tabelayı istediğiniz renkte üretilmesini sağlayabilirsiniz. Tabela üretim esnasında kasalarının hangi renkte olacağını belirlemek size bırakılmıştır. Ayrıca içindeki aydınlatma floresan veya led olarak kullanılır. Led ışıkları Floresana göre daha az aydınlatma sağlar. Floresan modelleri led ışıklarına göre daha iyi enerji tasarrufu sağlar. Bu nedenle floresan ışıkları daha fazla tercih edilmektedir. Floresan ışıkları maliyet açısından daha avantajlı konumdadır.

Tabelalar hazırlanma esnasında özelliklerine göre dizayn edilir. Bunun için tabelanın konulacak yeri, tabelanın renkleri, tasarımına göre değişiklikler yapılır. Bu özelliklerin neticesinde tabela şekillenir. Eskiden el yazması olarak üretilen tabelalar günümüzde teknolojinin gelişmesiyle yerini elektronik aygıtlara bırakmıştır. Bu nedenle insanlar teknolojiye ayak uydurmak adına elektronik tabelaları almayı tercih etmektedir. Teknolojik gelişmeler ile birlikte tabelaların tasarımı ciddi oranda değişmiştir. Eskiden sadece renkli yazı veya siyah beyaz şeklinde yazılar bulunuyordu. Günümüzde tabelalar ışıklı, yanıp sönen ve daha az yer kaplayan tasarımlarla doldu. Dolayısıyla günümüzde tabelalarda renk uyumunu ve şık bir tasarım yakalamak önemli hale geldi. Tabelaları nereye koyacağınız ve kullanım amacına göre renkler ve yazılar seçerek daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Polikarbon Tabelanın Fiyatları Ne kadardır?

Polikarbon tabela fiyatları tabelanın büyüklüğüne göre değişmektedir. Tabelanın büyüklüğü ne kadar çok olursa fiyat aynı oranda artar. Ayrıca tabelada kullanılacak olan ışıklandırma sistemi önemli bir etkendir. Tabelada floresan veya led kullanımını belirlemeniz gerekmektedir. Tabelanızda floresan ışığın bulunmasını istiyorsanız daha az maliyetli bir seçeneği seçmiş olursunuz. Ayrıca enerji tasarrufu konusunda iyi bir adım atmış olursunuz. Polikarbon tabelalar kendi içinde ikiye ayrılmaktadır. Polikarbon tabelalar yumuşak plastikten oluşur. Yumuşak plastikten oluşan tabelalar ayrıca ışıklı olarak da tercih edilebilir. Dolayısıyla ister ışıklı istenirse ışıksız olarak tercih edebilirsiniz. Işıklı olarak tercih edilen modeller en çok tercih edilenler arasındadır. Bu tabelanın kalınlığı yaklaşık 14 santimden oluşur. Polikarbon tabela modellerinde seçim yaparken kullanacağınız yerin amacına göre seçim yapmanız gerekir. Örnek olarak bir oyun dükkanı sahibiyseniz ışıklı tabelalar daha hoş gözükecektir. Bu nedenle dükkanın nasıl bir konumda olduğu önemli bir husustur.

 

 

Related Posts

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.