Hemen Teklif Al
Hemen Şimdi Ara
Mimari Yönlendirme

Mimari Yönlendirme

Mimari Yönlendirme Nedir

Terminaller, alışveriş merkezleri, parklar, hastaneler, bankalar ve kurumsal işletmelerde ortak kullanıma sahip Mimari Yönlendirme işaret ve tabelaları edinilmesi gereken bir hizmettir. Çünkü, kullanıcıların devasa yapılarda yönlerini bulabilmeleri pek kolay değildir. Bu nedenle de kat kat, gidilecek yönlere kadar açıklayıcı işaretlerin bulunması, yapıya ve kuruma olan güveni arttıracaktır. Kaybolma hissiyatını yaşayan kullanıcılar için bir daha aynı yapıda bulunmama eğilimi ortaya çıkmaktadır. Kurumsal bakış açısıyla, istenilmeyen bu durum potansiyel ziyaretçi kayıplarına yol açmaktadır. Bu nedenle de yapının mimari özellikleri dikkate alınarak, kullanıcı odaklı yerleşimler yapılmaktadır. Üzerinde yer alan işaretlerin anlaşılabilir olması ve yazıların da belirli uzaklıktan okunabilmesi gibi belirli standartlar gözetilmektedir.

Mimari Yönlendirme NERELERDE KULLANILIR?

Mimari Yönlendirme tabelaları, diğer tür yönlendiricilere göre fiyat değişikliklerine sahip olabilmektedirler. Çünkü yapısında kullanılan malzemenin türü doğrudan fiyatı etkilemektedir. Alüminyum, vinil ve polikarbon en sık tercih edilen türlerdir. Kullanım yönlerinin iç ve dış mekân olmasına göre modelleri değişebilmektedir. Dış mekâna yerleştirilecek tabelalarda daha çok göz mesafesi hesaba katılırken, iç mekanlarda boyutları biraz daha küçük tasarlanabilmektedir. Karmaşık düzende inşa edilen yapılarda, hedef ziyaretçilerin en kolay şekilde dolaşım sağlayabilmeleridir. Günlük hayata büyük pratiklik katan tabelalar, dikkat çekmeseler de işlerinizi olağandan daha kısa sürede halletmenize fırsat tanımaktadırlar. Önemi her geçen gün kabul edilen bu tabelalara duyulan ihtiyaç, son zamanlarda daha fazla artmıştır. İlerleyen süreçte her yapının kaçınılmaz gereksinimi konuma gelmesi muhtemel olacaktır. Çünkü yapılar geleneksellikten uzaklaşarak, daha fonksiyonel dizayn edilmeye başlanmıştır.

PLEKSİ Yönlendirme

Rekabetin daha sıkı hissedildiği pazarlama sürecinde Mimari Yönlendirme potansiyel müşterilerle iletişim kurulmasını sağlamaktadır. Tanıtım faaliyetlerinin bu şekilde temeli oluşturulmaktadır. Çünkü kimse zor bulduğu bir işletmeye güvenmek istemeyecektir. Öncelikli ilke ulaşılabilirlik olmalıdır. Erişilebilir işletmelere karşı kullanıcıların bakış açıları daha olumludur. Ayrıca kullanıcılar kolay dolaşabildikleri yerleri ziyaret etmekten keyif duymaktadırlar. Bu özelliğiyle birlikte yönlendirme tabelaları edinmeniz, işletme dokuza başka açılardan bakılmasına fırsat tanıyacaktır. Tabela yerleşimleri asılı tasarlanma fırsatının yanında montajla da yerleştirilebilmektedir. Kapı isimliklerinden, yapı ulaşım planlarına kadar bina içi ve dışı yönlendirmeler sunulabilmektedir. Tabelaların üretiminde paslanmaz malzemeler kullanılarak, uzun yıllar kullanım sağlanması amaçlanmaktadır.

ANKARA YÖNLENDİRME TABELASI

Mimari Yönlendirme sistemimiz, son derece sürdürülebilir ve yapınızla uyumlu tasarımlara sahiptir. İhtiyacınız olan yönlendirmeler, tasarım uzmanlarımız tarafından tespit edilecektir. İhtiyaç duyacağınız bütün materyallerin tasarım ve üretim aşamalarında, yakından bilgi paylaşımı yapılacaktır. Üst kalitede üretilen materyallerin, montajının tamamlanmasıyla birlikte yaratacağınız atmosfer güvenilirlik hissettirecektir. Küçük yatırımlar yaparak dahi kazanımda bulunabileceğiniz bu alan için geri dönüşümler yüksek olacaktır. Kurumsal imajınıza değer katacak küçük ayrıntılar, sahip olduğunuz nitelikli kadronun da kendilerini önemli hissetmelerini sağlayacaktır. Ayrıca işlevselliğiyle birlikte ortaya çıkacak yanlış anlaşılmaların önüne geçilecek ve rutin iş akışının aksatılmaması sağlanacaktır.  Bütün bu ihtiyaçları ekonomik fiyat performans kalitesiyle firmamızdan edinebilirsiniz.